Forum Depression och ångest


Reductil..2

Kunde inte svara på den andra för jag är inte medlem där.. Jag har.. 120 i puls.. Äter reductil.. Har ett Bmi på ca 18.. har köpt på nätet.. Måste man då beställa fort som bara den då.. Eller tas det bort i alla länder ?.. Jag vill fortsätta med dom.. Eller vad ska man annars ta? Hur kan det vara så farligt? Förstår inte.. Om dom har tillverkat en sak hur kan det då vara farligt.. Gynning tar juh dom? O många fler..? Är de därför jag har ont i bröstkorgen o svårt att andas.. jag har även värk i höger vad.. Kan det vara dom.. Kan man fortsätta chansa o ta dom.. tacksam för svar. kram

SLUTA GENAST MED TABLETTERNA...................... biverkningarna är allvarliga annars skulle de inte dra in en sådan storsäljare. .................... dessutom är en av biverkningarna depression............... inte ngt du behöve rmer av eller hur................... du ska vara rädd om dig................... KRAAAAAAAAM


Varför äter du reductil?! Du behöver inte aptitdämpande medel. Du väger alldeles för lite. Och om du har en puls på 120 så borde du fatta att det inte är bra. Stackars ditt hjärta. Bara för att en medicin har blivit godkänd betyder inte att de kommer att vara riskfria. Allvarliga biverkninga kan upptäckas senare när en större mängd människor har testat den och används under en längre tid. Har du läst och hört vad läkarna sa om grynings påstående. De gryning sa om medicinen var de dummaste hon har sagt tanke på att folk tror ju på henne. Hon har ju inga kunskaper om medicin. Reductil är ingen medicin att leka med. Vill också nämna att Reductil var från början tänkt som en antidepressivt medel men hade för dåligt effekt. Däremot upptäckte de att de som tog den och var överviktiga gick ner i vikt. Paradoxalt är det så att de som inte lider av depression kan få depressiva symtom av "antidepressiva medel". Reductil påverkar serotonin, noradrenalin och dopamin. Vilket kan leda till obalans om man inte har det från början. Det är troligtvis noradrenalinet som gör att det reductil kan vara farligt för hjärtat.


Dom blev hysteriska på sjukhuset när jag tog den o sa jag köpt den olagligt dessutom.. men som idag har vait ute med hundarna 2 timmar o 45 minuter.. men efter jag gått raskt så mycket, då är jag ÄNNU fetare.. hur kan det gå till ? Förstår inte.. Kram för era svar :)


Hej ! Jag har ätit Reductil i flera månader men den har inte hjälp mig och har läst i Expressen att Reductil dras in och alla som använder bantningsmedlet rekommenderas kontakta sin läkare - eller avbryta behandlingen direkt . länken till artikel http://www.expressen.se/halsa/1.1853413/bantningsmedlet-reductil-dras-in

Annons
Annons
Annons