Forum Mage & tarm


Antibiotika

Hej! Sedan ca 2 veckor tillbaka, så har jag haft jobbiga problem. Det Började med antibiotika mot bihåleinflammtion, den försvann. Ungefär samtidigt som antibiotikan kom diarréerna! Den är inte nådig emellanåt, vattning,grynig och luktar något fruktansvärt surt! (inte ens i närheten av vad avföring skall lukta!) Kommer med magknip och kallsvettningar! De har odlat för bakterier som gärna växer till sig efter antibiotikabehandling, men hittade inget på de odlingarna! Får ändå antibiotika behandling för detta! Nu igår gjorde jag en fruktansvärd upptäckt när jag skulle lämna avföringsprov, det var som vita bollar med ytliga blodkärl på dom! Konsistensen var liknande kyckling. Och storleken som pekfingrets nagel. Fick fullkomligt panik! Det har även fortsatt under dagen! Resten av avföringen är lös och slemmig! Läkaren som jag pratade med idag, trodde att det kunde vara matrester! Men jag är fullständigt övertygad om att det inte är det, och i sådana fall ska det väl INTE finnas ytliga blodkärl som sitter fast på dessa "bollar"? Har kollat runt efter information om mask eller parasiter, men det nämns ingenting om "bollarna/klumparna"! Är det NÅGON som har en aning? Tycker detta är väldigt obehagligt och skrämmande!

Annons
Annons
Annons